Zwiedzanie świata przez Internet? To możliwe!

Zwiedzanie świata przez Internet? To możliwe!

6 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, nawet nie musimy ruszać się z domu, by zwiedzić świat. Oczywiście nic nie zastąpi widoków na żywo, ale może podnieść nas na duchu, gdy do urlopu daleko, a za oknem pada deszcz.

Zdjęcia 360 stopni

Dzięki tym fotografiom możemy podziwiać muzea w całej ich okazałości. Zdjęcie możemy dowolnie obracać, przybliżać czy oddalać. To świetna alternatywa dla rzeczywistego zwiedzania muzeów. Takie udogodnienie zobaczymy m.in. na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie (http://www.pano360.pl/projekty/zamek/virtualtour.html). Na takie rozwiązanie decyduje się także sporo szkół, uczelni. Dzięki temu przyszli uczniowie bądź studenci mogą udać się na wirtualny spacer, by korytarze nie były dla nich labiryntem w pierwszym dniu zajęć.

Wirtualny kraj – Polska

Na portalu wirtualnykraj.pl możemy „zwiedzić” dowolne miasto w Polsce, a także wybrane miasta czy też kraje za granicą. I tak do wyboru mamy m.in. miasta – Kraków, Warszawę, Zamość, Wieliczkę, Bydgoszcz, ale także obiekty, jak np. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, AGH w Krakowie, Plastinarium w Guben, Hotel Koronny w Zamościu i wiele innych. Dzięki temu, możemy zapoznać się z obiektami, które planujemy zwiedzić, a one zyskują dodatkową promocję.

Wady i zalety wirtualnego zwiedzania

Korzyści z wirtualnego zwiedzania jest wiele. Przede wszystkim, możemy poznać dokładnie miejsce, do którego planujemy się udać. Jeżeli planujemy zwiedzić dany obiekt, dobrze jest najpierw zobaczyć (choć wirtualnie), czy faktycznie jest tak ciekawy, jak opisują, by później móc doświadczyć tego na żywo. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na wyjazd do innego kraju, możemy mieć choć namiastkę tego, co możemy w nim zobaczyć. To dlatego strona, na której możemy wirtualnie zwiedzić Luwr (http://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne) cieszy się sporą popularnością. Jeżeli odwiedziliśmy jakieś miejsce, możemy przywrócić wspomnienia, oglądając piękne panoramy w 360 stopniach. Wiele osób wyszukuje opinii na temat danego miejsca w Internecie, dlatego dobrze jest samemu sprawdzić i obejrzeć dane miejsce.

Wadą oczywiście jest to, że tak naprawdę nic nie zastąpi nam piasku pod stopami, szumu morza czy zobaczenia na własne oczy miejsca z tysiącletnią tradycją. Jednak wirtualne spacery naprawdę pomagają się zrelaksować i chociażby w tym celu warto je przetestować.