Wakacje nad polskim morzem – o czym trzeba pamiętać?

Wakacje nad polskim morzem – o czym trzeba pamiętać?

4 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

Jeżeli decydujemy się na wakacje nad polskim morzem, trzeba pamiętać o kilku rzeczach i zabezpieczyć się przed nimi wcześniej. Jeżeli to nasz pierwszy wyjazd nad morze, warto dowiedzieć się wcześniej, gdzie należy się zatrzymać, co ze sobą zabrać na każdą, nieoczekiwaną ewentualność.

Ochrona przed słońcem

Gdy myślimy o wakacjach nad morzem, od razu na myśl przychodzi nam opalanie. Wakacyjna, brązowa opalenizna dodaje uroku, a słońce ma dobroczynny wpływ na nasze kości, dostarcza witaminy D, jednak należy pamiętać, by nie przesadzić. Obowiązkowo ubezpieczmy się w filtry UV – im jaśniejsza karnacja, tym wyższy filtr będzie potrzebny, by nie narazić się na oparzenia, wysuszenie.

Jeżeli chcemy się opalać, to najlepiej do godziny 11:00 lub po 15:00. Jeżeli temperatury będą bardzo wysokie, powinniśmy skryć się w cieniu. Pamiętajmy także koniecznie o nakryciu głowy – przynajmniej bawełnianą chustką lub czapką z daszkiem.

Zanim wejdziemy do wody…

Ubezpieczmy się w akcesoria do pływania. Nawet jeśli jesteśmy pewni swoich pływackich umiejętności, warto mieć zabezpieczenie. Pływanie uprzyjemnią nam także płetwy czy okularki. Pamiętajmy, że morze to nie basen – tutaj mamy do czynienia ze słoną wodą, która wynosi nas do góry, ale także z nieposkromionymi falami. By czuć się pewniej, możemy zainwestować w rękawki czy makaron piankowy.

Wakacje nad polskim morzem: Co trzeba wiedzieć przed wyborem miejsca?

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje nad polskim morzem jest Władysławowo. To dobra lokalizacja dla osób, które lubią imprezy, dużą ilość ludzi, miejski szum. Znajdziemy tu sporo klimatycznych knajpek, restauracji. Jeżeli zaś cenimy sobie spokój, warto wybrać się do Karwii. Znajdziemy tutaj spokojny kawałek plaży, dlatego to miejsce przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy na urlopie chcą po prostu wypocząć. Ok. 6 kilometrów dzieli nas od Jastrzębiej Góry a niecałe piętnaście od Władysławowa, więc jeżeli zatęsknimy za gwarem, czy będziemy w szampańskim nastroju, szybkie dotarcie do innego miasta nie będzie stanowiło problemu.

Życzymy udanego wypoczynku!