Tereny zielone w Warszawie – gdzie warto spacerować?

Tereny zielone w Warszawie – gdzie warto spacerować?

4 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

Wiosna czy lato to idealne pory, by spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Na szczęście, jeśli chodzi o tereny zielone w Warszawie, jest ich pod dostatkiem. Omawiamy te najpopularniejsze i najciekawsze.

Park Agrykola w Warszawie

Park położony niedaleko Zamku Ujazdowskiego. Zielony teren ograniczony jest Trasą Łazienkowską, a także aleją kasztanową. Park Agrykola wpisany jest do rejestru zabytków. Ciekawostką jest fakt, że w czasach zaboru pruskiego, na terenie parku rozgrywano mecze hokeja na trawie.

Park Akcji Burza

Przy parku znajduje się Kopiec Powstania Warszawskiego. Samo wzniesienie usytuowane jest na Czerniakowie (Mokotów). Z kopca możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Na szczycie, do którego prowadzi aleja Godziny „W”, znajduje się symbol Polski Walczącej. 1 sierpnia odbywają się tutaj uroczystości i wtedy to rozpalane jest ognisko, które płonie przez 63 dni.

Gucin Gaj

tereny zielone w warszawie

Tereny zielone założone w 1817 roku na terenie dóbr wilanowskich. Znajdziemy tutaj katakumby wzniesione na przełomie XVIII i XIX wieku, podziemny korytarz o długości 60 metrów, a także…grupę nietoperzy. Obecnie budowle są zniszczone, a w latach 90. zostały wpisane do ewidencji zabytków jako cmentarz.

Park Kaskada

Park znajdujący się na warszawskim Żoliborzu. Jego nazwa pochodzi od naturalnego wodospadu. Obecnie jest idealnym miejscem do wypoczynku. Znajdziemy tutaj aleje spacerowe, ławki, altanki.

Park Kombatantów w Warszawie

Park znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Włochy w zachodniej części Warszawy. Obecnie park jest po remoncie, zainstalowane są nowe lampy, chodniki. Znajdziemy tutaj także nowoczesny plac zabaw dla dzieci. W parku rosną unikatowe gatunki drzew: platan klonolistny, który ma ponad 130 lat, 110- letni tulipanowiec amerykański, lipa drobnolistna, która liczy ok. 250 lat, sosna czarna czy klon polny mające ok. 130 lat.

Park Kultury Powsin

Park Kultury znajdujący się w Powsinie jest położony przy Lesie Kabackim i Ogrodzie Botanicznym PAN. Na jego terenie znajdziemy boiska do siatkówki, koszykówki, odkryty basen, a także stoliki do gry w szachy. Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętu sportowego, ujęcia wody głębinowej. Dodatkową atrakcją jest muszla koncertowa, gdzie odbywają się imprezy kulturalne. Na terenie parku można wynająć domki kempingowe w specjalnie wydzielonym obszarze.