Nietuzinkowe miejsca w Polsce, o których nie miałeś pojęcia!

Nietuzinkowe miejsca w Polsce, o których nie miałeś pojęcia!

8 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

W Polsce znajduje się wiele tajemniczych, mrocznych, zaskakujących, pięknych miejsc, o których większość z nas nie miała pojęcia. Zamiast chwalić cudze, przestawiamy miejsca na mapie Polski, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju

To zabytek sakralny zbudowany w latach 1776–1804 przez księdza Wacława Tomaszka. Ściany oraz sklepienie kaplicy pokryte są trzema tysiącami czaszek i kości ludzkich – ofiar wojennych oraz epidemii chorób zakaźnych. Pod kaplicą, w krypcie, znajduje się 20-30 tysięcy szczątków. Na ścianie głównej widzimy ołtarz z barokowym krucyfiksem. W kaplicy znajdują się także rzeźby aniołów, jeden z napisem „Powstańcie z martwych”, drugi trzyma łaciński napis „Pójdźcie pod sąd”.

Olbrzym – Projekt Riese

To projekt największej budowy w historii nazistowskich Niemiec. W górach Sowich znajdziemy tajemniczy, niedokończony podziemny kompleks, którego przeznaczenie do dziś nie jest wyjaśnione. Powstało kilka teorii na ten temat, jedna z nich mówi o tym, że chodziło o instalację podziemnych fabryk zbrojeniowych, inna o ukrywaniu skarbów czy wytwarzaniu tajnej broni mającej odmienić losy wojny. Podziemne miasto ma średnicę 5 km. Z pewnością obiekt wart zobaczenia.

Piramida w Wągrowcu

10-metrowa kamienna piramida skrywa ciało bohatera wojen napoleońskich – Franciszka Łakińskiego. Teren wokół obrośnięty jest sosnami, które – według przepowiedni – po przerośnięciu piramidy miały zwiastować odzyskanie niepodległości przez Polskę. Tak też się stało.

Kolorowe Stawy

W Sudetach możemy zobaczyć kolorowe jeziorka – szmaragdowe, purpurowe, błękitne. Stawy, położone niedaleko wsi Wieściszowice, są najbardziej kolorowe w Polsce. Dzięki minerałom rozpuszczonym w wodzie, przybierają niespotykane barwy.

Lawendowe Pola

Ogród Pełen Lawendy możemy zobaczyć w Ostrowie. Lawenda porasta tam aż 60 arów, przyciągając turystów z całej Polski. Dwie odmiany lawendy posadzone są w kształt trójkątów, a przez środek mamy do dyspozycji kręte ścieżki.