Najciekawsze miejsca w Europie, które musisz zobaczyć!

Najciekawsze miejsca w Europie, które musisz zobaczyć!

4 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

Poznaj najciekawsze miejsca w Europie i wyrusz na podróż swojego życia. Niekoniecznie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, by zobaczyć niesamowite zakątki i odkryć niesamowite krajobrazy. Przedstawiamy listę dziesięciu miejsc w Europie, które są godne polecenia!

Wenecja, Włochy

Wenecję warto odwiedzić ze względu na to, że jest to niepowtarzalne miasto. Jako jedyne jest położone na wodzie. Dodatkowo, znajdziemy tutaj mnóstwo zabytkowych budynków, które tworzą niesamowity klimat. Idealne miejsce na romantyczną wyprawę.

Sardynia, Włochy

Sardynia to prawdziwa wyspa skarbów. To tutaj zobaczymy najbardziej niesamowitą faunę i florę, poznamy podwodne rafy koralowe, ale także nasze oczy ucieszą przepiękne krajobrazy, których tutaj pod dostatkiem. Jeśli cenimy sobie aktywny wypoczynek, Sardynia będzie idealnym miejscem.

Ateny, Grecja

Stolica Grecji stanowi jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy. Znajdziemy tutaj zabytki kultury antycznej, zespół architektoniczny Akropolu, Teatr Dionizosa, Forum rzymskie. Z pewnością docenimy również ateńskie muzea. Jeśli lubimy odpoczynek nad wodą, możemy swobodnie wypoczywać na plaży.

Paryż, Francja

Do Paryża warto wyjechać chociażby po to, by choć raz na własne oczy zobaczyć Wieżę Eiffla. WIeża ma 325 metrów wysokości i robi ogromne wrażenie. No i oczywiście – Paryż to miasto zakochanych, więc mnóstwo tutaj klimatycznych miejsc, uliczek, knajp.

Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Malownicze krajobrazy Teneryfy z pewnością nas zachwycą. Są tutaj zarówno góry, jak i doliny. Dzięki temu, że krajobraz na Teneryfie jest różnorodny, każdy znajdzie coś dla siebie.

Edynburg, Szkocja

To właśnie w tym mieście znajdziemy prawie 5 tysięcy zabytkowych obiektów. Jeśli cenimy sobie górskie krajobrazy, klimat starych pubów, wiktoriański styl, z pewnością spodoba nam się w Szkocji.

Klify Moheru, Irlandia

Klify Moheru to ogromne skaliste ściany – do wysokości 200 metrów, które są porośnięte mchem. Znajdują się one na tle krystalicznie czystej, turkusowej wody. Klify te mają ok. 7 kilometrów długości.

Stambuł, Turcja – miasto na dwóch kontynentach

Stambuł leży zarówno w Azji, jak i w Europie. Jeżeli znajdujemy się nad cieśniną Bosfor, mamy widok na obydwa te kontynenty. Cechuje się ono wyjątkowym klimatem, co sprawia, że jest to najbardziej europejskie miasto w Turcji.