Co zwiedzić w Australii? 5 obowiązkowych miejsc!

Co zwiedzić w Australii? 5 obowiązkowych miejsc!

4 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

Zanim wyruszymy w podróż do Australii, musimy pamiętać o obowiązku załatwienia wizy turystycznej. Upoważnia nas ona do 90-dniowego pobytu. W tym czasie na pewno możemy sporo zobaczyć. Jeśli jednak nie wiecie, co zwiedzić w Australii, przedstawiamy 5 obowiązkowych miejsc.

Opera House Sydney

co zwiedzić w australii

Jeden z najbardziej znanych budynków na świecie, który stał się symbolem Sydney. Inspiracją do jego stworzenia były żagle jachtów, a budynek miał być symbolem łączności pomiędzy miastem i morzem. Za jego projekt odpowiada Jorn Utzon. Opera House można zwiedzać z przewodnikiem. Na zewnątrz znajduje się mnóstwo restauracji dla miejscowych i turystów.

Circular Quay

Tak zwane Okrągłe Nabrzeże stanowi ważny punkt Australii, a zarazem Sydney. To stąd odpływają promy, odjeżdżają autobusy i metro. W sąsiedztwie znajduje się Harbour Bridge i wspomniana wyżej Opera House. Z pewnością spotkamy tutaj Aborygenów grających na didgeridoo, sprzedających bumerangi.

The Rocks

Najstarszy budynek w Australii, który powstał w 1816 roku. Znajdziemy go właśnie w The Rocks części miasta, która stanowi swojego rodzaju starówkę. To tutaj powstały pierwsze zabudowania osadników z Europy. Obecnie znajduje się tu mnóstwo kawiarni, restauracji.

Centrum rozrywkowe – Darling Harbour

Port nazwany na cześć gubernatora w 1826 roku – Ralpha Darlinga. Stanowi jedno z najciekawszych części Sydney. To prawdziwe centrum rozrywki, gdzie znajdziemy nocne kluby, centra kongresowe, kina, oceanaria, dziesiątki restauracji. Wieczorami widzimy tutaj mnóstwo kolorowych świateł.

Coober Pedy

Wiadomo, że Australia to nie samo Sydney. Cooper Pedy to bardzo ciekawe miasto, którego nazwa (w języku aborygeńskim) oznacza „biały człowiek w dziurze”. To tutaj poszukuje się opali, buduje domy pod ziemią – ze względu na upały, znajduje się dingo fence. Coober Pedy to serce pustyń. Motele i kościoły zbudowane są w tym mieście pod ziemią.