Bali – co warto zobaczyć na wyspie marzeń? 10 atrakcji!

Bali – co warto zobaczyć na wyspie marzeń? 10 atrakcji!

4 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

Oglądając zdjęcia z Bali można dojść do jednego wniosku – to prawdziwa wyspa marzeń! Czy aby na pewno? To tu znajduje się mnóstwo świątyń, pól ryżowych. Panuje tutaj klimat, który jedni pokochają, a inni nie będą chcieli nigdy więcej się tu pojawić. Co takiego wyspa marzeń ma w sobie, że cieszy się popularnością? Przedstawiamy!

Świątynia Uluwatu

Świątynia ta została zbudowana na klifach zamieszkanych przez małpy. Wieczorami odbywają się w tym miejscu pokazy tańca. Z pewnością warto zobaczyć to na własne oczy.

Dreamland Beach

Znajdująca się na półwyspie Bukit plaża pokryta jest jasnym piaskiem. Jeżeli cenimy sobie plażowanie, malownicze widoki, spacery o zachodzie słońca, będziemy zachwyceni. Nie decydujmy się jednak na pływanie w tym rejonie – fale są wysokie, a prądy silne.

Jimbaran

W tym miejscu zjemy najpyszniejsze lokalne owoce morza przy klimatycznym blasku lampionów oraz dźwiękach instrumentów lokalnych muzykantów.

Tannanh Lot

Świątynia w morzu. Możemy się do niej udać jedynie w trakcie odpływu. Niezapomniany widok gwarantowany.

Las Małp

Las Małp znajduje się w mieście o nazwie Ubud. To prawdziwa gratka dla osób, które uwielbiają zwierzęta. W mieście znajdziemy również sporo galerii malarstwa.

Grobowce w skale

W skale Gunung Kawi, ok. 30 km od Ubudu znajdują się grobowce. Dookoła znajdują się tarasowe pola ryżowe.

Tirta Empul

To tu zobaczymy świątynie, gdzie składane są dary, piękne, malownicze ogrody oraz baseny, w których uwielbiają kąpać się Balijczycy. Dookoła znajduje się mnóstwo zieleni.

Pola ryżowe

Na Bali zobaczymy je niemal wszędzie, ale najpiękniejsze są w okolicach wspomnianego wcześniej miasta Ubudu.

Wulkaniczne plaże

W miejscowości Candidasa znajdziemy wulkaniczne plaże. Otoczone są pasami zieleni, gdzie możemy się skryć przed słońcem i wypocząć. Podobne zobaczymy w miejscowości Lovina.

Sekumpul Waterfalls

Wodospad, do którego warto iść ponad 2 kilometry. By go zobaczyć, maszerujemy przez dżunglę. Trasa jest dość stroma, ale widoki rekompensują nam cały trud włożony w dotarcie do najpiękniejszego wodospadu na Bali.