3 dni w Paryżu – co zobaczyć?

3 dni w Paryżu – co zobaczyć?

10 lipca, 2022 Wyłączono przez admin

Paryż jest bez wątpienia jednym z ważniejszych europejskich stolic. Mówi się, że to miasto zakochanych – nie bez powodu. To tutaj przejdziemy się pięknymi, brukowanymi uliczkami, odwiedzimy klimatyczne kawiarenki, wprawimy się w romantyczny nastrój. Warto wyjechać tam chociażby na kilka dni, by zobaczyć ogrom atrakcji. Podpowiadamy, jak spędzić 3 dni w Paryżu!

Wieża Eiffla

To oczywiste – symbol Paryża znalazł się pierwszy na naszej „mapie” zwiedzania. Obowiązkowy element do zobaczenia we francuskiej stolicy przyciąga ogromne tłumy i cieszy się niegasnącą popularnością. By jak najbardziej wczuć się w paryski klimat, warto najpierw zobaczyć Wieżę Eiffla. Intrygująca za dnia i przepięknie oświetlona w nocy, „czuwa” nad całym miastem.

Luwr

Dawniej pałac królewski, dziś muzeum sztuki. By zwiedzić cały Luwr potrzeba sporo czasu, warto jednak zobaczyć choć jego cząstkę. Wejście Luwru w charakterystycznej szklanej piramidzie, zachęca do obejrzenia ogromu dzieł sztuki na powierzchni 60 600 metrów kwadratowych. Bilet wstępu kosztuje ok. 15 euro, więc jest to na pewno cena warta zobaczenia jednego z najchętniej odwiedzanego muzeum na świecie.

Katedra Notre Dame3 dni w Paryżu

Ta wspaniała, gotycka katedra robi ogromne wrażenie. Ciemne, przestronne wnętrze ozdobione witrażami tworzy niepowtarzalną atmosferę. W Notre Dame mieści się XIX-wieczny skarbiec z wieloma dziełami sztuki oraz relikwiarzami. Wstęp do katedry jest bezpłatny, natomiast, by podziwiać panoramę miasta, należy zapłacić ok. 7,5 euro.

Katakumby

Atrakcja inna niż wcześniejsze, jednak również warta zwiedzenia. Znajdujące się 20 metrów pod ziemią, powstałe w kamieniołomach za czasów rzymskich, szczątki ludzkich ciał to z pewnością coś dla osób o mocnych nerwach. Świadomość znajdowania się tyle metrów pod powierzchnią nie wszystkich wprawia w dobry nastrój. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, mamy okazję zobaczyć szczątki przenoszone z cmentarzy od XVIII wieku. Dodatkowo, największym zaskoczeniem jest kaplica z filarem zbudowanym z ludzkich kości.